ПАМ'ЯТІ_ЧОРНОБИЛЯ ПРИСВЯЧУЄМО

Пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи та вшануванню учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС було оголошено в Україні 2016 - указ Президента України № 702/2015 "Про заходи у зв'язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи"

Перейти до перегляду фотоальбому "Огульчани - учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС"

2016-04-26

Виставка про Чорнобиль, 2016

30 років пролетіло з болісним словом "Чорнобиль" - крізь долі, крізь країни, крізь роки... Незвідана біда підкосила не лише людей, та навіть і природу. Те, що в малих дозах давало користь - вирвавшись з-під куполу 4 енергоблоку - змело не лише його, а й тисячі людей, витіснивши їх з навколишніх міст і сіл.

Від Огульцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів до Районного народного дому "Іскра" 26 квітня 2016 року було надано стенд про огульцівських учасників ліквідації наслідківаварії на ЧАЕС: Ріпу Василя Володимировича, Ольховського Миколу Яковича, Хоменка Анатолія Миколайовича, які стали в стрій за першим покликом держави і виконували всі необхідні роботи, які велися згуртовано всіми силами держави для того, щоб зменшити вплив небезпечної радіації, яка вийшла з-під контролю.

Зустріч_учнів Огульцівської школи з Хоменко А.М. - учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

2016-04-21

Учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Вже 30 років минуло з того часу, як сталася аварія на ЧАЕС. До народження дітей 3 класу, і навіть до народження декого з їхніх батьків - ще було багато років... Але в Огульцівській школі діти знають про аварію на ЧАЕС, що це - страшне лихо, яке пережили люди не лише на Україні, а й в країнах-сусідах України.

До зони Чорнобиля наш земляк, огульчанин Анатолій Миколайович Хоменко потрапив аж у 1988 році, але й через 2 роки після того, як зірвався четвертий енергоблок, радіація в зоні - ще не вщухла, бо Анатолій Миколайович отримав на свій організм - теж невиліковну дозу радіації, про що записано в його військових документах. Він охоче розповів дітям про те, чим саме він займався на території ЧАЕС, як допомагав приборкати цього невидимого й смертельно хижого звіра - радіацію. На прощання діти подарували сивому і доброму дідусеві квіти і запросили приходити до нас у школу ще. А йому - теж сподобалося спілкування з дітьми, адже саме заради їхнього майбутнього він і був учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Ольховський М.Я - учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській ЧАЕС

2016-03-16

 Історичне=

Микола Якович Ольховський охоче ділиться спогадами про перебування на ЧАЕС з членами гуртка "Усторичне краєзнавство", учнями Огульцівськох школи. З його розповіді стало відомо, що Ольховський М.Я. - працював у Чорнобильській зоні з 19.03. до 18.05.1987р.

За спогадами Миколи Яковича члени гуртка, семикласниці Огульцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, оформили для участі в обласній історико-краєзнавчій пошуковій експедиції учнівськоїта студентської молоді "Чорнобиль: події, долі, пам'ять" за напрямом "Харків’яни – учасники ліквідації аваріїна Чорнобильській АЕС" нарис-опис "Ольховський М.Я - учасник ліквідації наслідків ядерної техногенної катастрофи на Чорнобильській ЧАЕС".

Кiлькiсть переглядiв: 74

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.