Столярова Майя Тимофіївна

Яцина Дмитро Мефодійович

Холодний Олександр Степанович

Петлиця Олександр Федорович

Петренко Любов Іванівна

Петренко Павло Юхимович

Котляр Раїса Павлівна

Почесні жителі села Огульці

Почесні громадяни села Огульці на 2017 рік

В Огульцях склалася гарна традиція - присвоювати звання «Почесний житель села Огульці» всім патріотам нашого села, а також причетним до написання новітньої історії села.

В 1996 році першій було присвоєно це звання Столяровій Майї Тимофіївні, а в 2012 – Яцині Дмитру Мефодійовичу та Холодному Олександру Степановичу. І склалася гарна традиція – всі вони, окрім того, що патріоти нашого села, причетні до написання новітньої історії села Огульці.

«Дорогі мої друзі, дорогі мої читачі, земляки, діти! Любіть свою квітучу землю, любіть людей, любіть свою вулицю, своє рідне село, район, область, Україну, будьте справжніми патріотами свого села, своєї держави, адже наша держава – це я і ти, це всі ми, це наші спільні справи і відповідальність перед майбутнім». Таке звернення в книзі «Життя і справи, пов’язані з громадою» залишив огульчанам її автор Яцина Дмитро Мефодійович. На жаль, про свої спогади, про задуми, про історію написання книги з вуст самого Дмитра Мефодійовича ми не зможемо почути.

На питання «Чому я займаюсь історією села Огульці?» Майя Тимофіївна Столярова говорить: «Я хочу служити людям, допомагати школярам пізнавати свій край, вивчати далеке минуле, а також і недалеке. Творити свою історію для майбутніх поколінь».

- Її слова не розходяться з ділом:

1. В «Сільських новинах» були надруковані статті Майї Тимофіївни – «Церква – одвічний душі оберіг» та «Якого ми роду?»

2. Майя Тимофіївна зібрала і записала спогади односельчан «Моя війна», де кожна людина розповіла, що для неї особисто означає війна.

3. В шкільному музеї знаходиться подарований нею макет Огульцівської церкви Покрови Пресвятої Богородиці, зруйнованої в радянські часи.

4. Майя Тимофіївна зібрала приказки, які живуть і нині в Огульцях, та якими користуються огульчани.

5. Переписала «Ревизские сказки» Огульцівської Слободи, які можуть бути використані як матеріал для багатьох досліджень.

6. Майя Тимофіївна допомагала Івану Максимовичу Лисенку, збираючи матеріали для Валківської енциклопедії.

Завдяки Холодному Олександру Степановичу відновлено пам’ятник полковнику Певному Костянтину Михайловичу. Багато років свого життя віддано колгоспу імені Калініна, яким він керував. Остатннім часом учні Огульцівської школи мають щасливу нагоду чути від Олександра Степановича численні цікаві розповіді про наше село Огульці, людей, про невідомі сторінки історії.

Кiлькiсть переглядiв: 155

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.