Наші традиції

Огульцівська школа як духовний осередок зберігає давні козацькі традиції села, колишньої слободи, і створює сучасні.

Школа знаходиться в селі Огульці - багатому своїми бойовими, трудовими, козацькими, народними традиціями. Тут бережуть пам'ять про колишніх учнів, односельчан, які по всьому світу розносять славу про Огульці.Так само трепетно тут зберігається пам'ять про людей, які присвятили своє життя школі та освіті в Огульцях.

2002 року в Огульцівській ЗОШ І-ІІІ ступенів створено музей історії школи

Огульцівський музей історії школи - загальний вигляд

Метою його створення є збір матеріалів, які мають відношення до історії школи та освіти в Огульцях, а також знайомство з цими матеріалами всіх бажаючих.

Директором музею стала Янковська Наталя Тимофіївна, вчитель математики. Має повну вищу освіту (ХДПУ ім. Г.С.Сковороди, вчитель математики), працює у даній школі з 1980 року, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, має звання "старший вчитель". Виконувала одночасно і обов'язки керівника історико-краєзнавчого гуртка Валківського районного ценрту туризму, країзнавства та екскурсій учнівської молоді на базі Огульцівської загальноосвтіньої школи І-ІІІ ступенів - до 2015 року. Після цього рогу керівництво гутрком "Історичне краєзнавство" взяла на себе і продовжила пошукову роботу Будюкова Віра Григорівна, вчитель математики та інформатики (закінчила ХДУ ім.Горького у 1990-му як математик, викладач математики), вчитель вищої кваліфікаційної категорії- з 2015/2016 навчального року до 2020/2021 року.

Музей має експозиційні матеріали:

1 розділ "Далеке минуле історії освіти"

2 розділ "Школа в роки Другої світової війни"

3 розділ "Гордість школи"

4 розділ "Новітня історія"

Сторінки сайту Огульцівської школи, які розповідають про наші традиції, традиційні шкільні заходи, про матеріали шкільного музею, зібрані під загальною назвою "Музей".

Сторінка "Історія освіти в Огульцях" розповідає про те, як же навчалися в Огульцях протягом останніх кількох століть.

Велика шана і подяка почесним жителям села Огульці, які в деякій мірі виступають і краєзнавцями Огульців, діляться з нами своїми спогадами, пишуть книги про Огульці

Експозиція музею останнім часом збагатилась матеріалами, які розповідають про Огульці.

Є в Огульцях чи не єдиний в Україні пам'ятник герою Великої війни - Першої світової - полковнику Певному Костянтину Михайловичу, дворянину, георгіївському кавалеру. З 2012 року ми поповнили своїї знання пр родину Певних і радо ділимося ними з усіма зацікавіленими.

Можете на окремій сторінці дізнатися і про нашого огульцівського поета - Коржа Олександра Юхимовича.

Завдяки бережливому і навіть трепетному ставленню родини Коржів до історії свого роду нам вдалося дізнатися і отримати з сімейного архіву Коржів в дарунок шкільному музею матеріали про Івана Бондаренка - дроюрідного брата Олександра Юхимовича Коржа.

Відразу кілька сторінок сайту присвячено нашим землякам, героям Другої Світової війни: Миколі Фалимоновичу Золочевському - колишньому вчителеві нашої школи, радисту-партизану, учаснику параду Перемоги; льотчику-випробовувачу Івану Михайловичу Дзюбі, Герою Радянського Союзу; Микиті Омеляновичу Яцині, повному кавалеру Ордена Слави; родині Парталих, на честь яких названа в Огульцях одна з головних вулиць, та маловідомому довоєнному українському поетові Аронові Копштейну з Харкова, доля якого була пов'язана і з Олександром Коржем, і з Миколою Партала.

Численні свята "На Стрітення", які проводяться спільно нашою школою з Огульцівським сільським будинком культури імені Т.Г.Шевченка та громадськістю села, дозволили нам зібрати багато матеріалів з теми "Афганці", бо саме 15 лютого випускники нашої школи, які є учасниками бойових дій на території інших держав, мають традицію збиратися разом відзначити річницю вивчедення радянських військ з Афганістану.

Пам'яті Чорнобиля присвячена на нашому сайті теж окрема сторінка.

Огульці - колишня Огульцівська слобода, тут люблять і бережуть українське слово - слово Кобзаря, до якого всім нам треба йти і йти!

Про учасників бойових дій на території інших держав розповість ще одна сторіночка нашого музею, яку ми коротко назвали "Афганці".

А ще ми розпочали збирати книги у своєрідну бібліотеку онлайн

Кiлькiсть переглядiв: 2855

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.