• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Виховна робота

Виховна робота

"Справжня суть виховної роботи...
полягає зовсім не у розмовах з дитиною
не у безпосередньому впливі на дитину,
а...в організації життя дитини"
А.С.Макаренко


Нормативні документи:

"Про затвердження Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України"Зміст виховання учнів в сучасній українській школі

Сучасний зміст виховання учнів в школі, в Україні — це науково обґрунтована система загальнокультурних і громадянських цінностей та відповідна сукупність соціально значущих якостей особистості, що характе­ризують її ставлення до суспільства і держави, інших людей, праці, природи, мистецтва, самої себе. Виховання здійснюють для ідентифікації вихованця із загальновизнаними цінностями і якостями та самореалізації його сутнісних сил. Система цінностей і якостей особистості розвивається і виявляється через її власне ставлення.
Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави виявляється у патріотизмі, правосвідомості, політичній культурі та культурі міжетнічних відносин.
Ціннісне ставлення до людей виявляється у моральній активності особистості, проявів відповідальності, чесності, працелюбності, справедливості, гідності, милосердя, толерантності, терпимості до іншого, доброзичливості, готовності допомогти іншим.
Ціннісне ставлення до природи формується у процесі екологічного виховання і виявляється у таких ознаках: усвідомленні функцій природи в житті людини та її самоцінності; почутті особистої причетності до збереження природних багатств, відповідальності за них; здатності особистості гармонійно співіснувати з природою; поводитися компетентно, екологічно безпечно; критичній оцінці споживацько-утилітарного ставлення до природи, яке призводить до порушення природної рівноваги, появи екологічної кризи.
Ціннісне ставлення до мистецтва формується у процесі естетичного виховання і виявляється у відповідній ерудиції, широкому спектрі естетичних почуттів, діях і вчинках, пов'язаних з мистецтвом.
Ціннісне ставлення до праці є визначальною складовою змісту виховання особистості, що спрямована на формування у неї розуміння особистої значущості праці як джерела саморозвитку і самовдосконалення.
Ціннісне ставлення до себе передбачає сформованість у зростаючої особистості вміння цінувати себе як носія фізичних, духовно-душевних та соціальних сил. Воно є важливою умовою формування у дітей та учнівської молоді активної життєвої позиції.

Виховний простір розвитку особистості

Головне завдання сьогоднішньої школи — створення виховного простору. Виховний простір — це не тільки середовище, а й духовний простір учня і педагога, це простір культури, що впливає на розвиток особистості.
В Огульцівському ліцеї педагог спрямовує свою роботу на формування розвитку учня в національно-патріотичному просторі, становлення його свідомості як громадянина. У ньому має бути представлений весь спектр цінностей культури і культурних форм життя. Це простір соціальних, культурних, життєвих виборів особистості, котра самореалізується у різних виховних середовищах (академічне середовище, клубне, середовище творчих майстерень тощо).
На сьогоднішній день вихованню учнів в школі приділяється велика увага, особливо щодо питання національно-патріотичного виховання. Планування виховної роботи в школі здійснюється згідно Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді як однієї із найважливіших складових виховання громадянина-патріота нової формації.

В Огульцівському ліцеї школі в цьому напрямку проводиться ряд виховних заходів спрямованих на збереження і вивчення традицій, історії та культури українського народу.

Патріотично-спортивні змагання
"Козацькі розваги"

/Files/images/IMG_2468+.jpg /Files/images/IMG_2530.JPG


Виховання патріотизму через природоохоронну роботу
Конкурс для початкової школи "Краса природи рідного краю"

/Files/images/IMG_2557.JPG/Files/images/IMG_2616.JPG/Files/images/IMG_2562.JPG


Літературні читання
"Україна у віршах і піснях"

/Files/images/IMG_2596.JPG/Files/images/IMG_2609.JPG


Тематичні лінійки присвячені визначним подіям, славетним датам та видатним землякам

/Files/images/IMG_2379.JPG/Files/images/IMG_2091.JPG


Співпраця з правоохоронними органами

/Files/images/IMG_2156.JPG/Files/images/IMG_2618.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 823

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.